Hakkımızda

Biz Kimiz?

Pluginn, Türkiye’nin ilk elektrikli araçlar hakkında uçtan uca danışmanlık hizmeti veren şirketidir. Şirket bünyesinde elektrikli araçlara dair yazılım, donanım, şarj ekipmanı, servis, bakım ve teknik destek sağlanmaktadır.
Elektrikli araçların Türkiye’de yaygınlaşması için şirketlere bilgi ve tecrübe aktarımı yapan Pluginn, ayrıca elektrikli araç sahiplerine de ihtiyaçları doğrultusunda farklı çözümler sunmaktadır.
Alanında uzman ve elektrikli araç tutkunu bir ekip tarafından 2018’de kurulan şirket, kuruluşundan bugüne kadar aktif çalışmalarına halen devam etmektedir.
2018 yılında yolculuğuna Tesla ithalatı ve Tesla otomobillere dair teknik destek sağlayarak yola çıkan Pluginn, bugün sadece Tesla değil, tüm elektrikli otomobiller için özel servis hizmeti veren bir kurum haline gelmiştir.
2019 itibariyle, tüm elektrikli otomobillerin özel servisi konumundaki E-Garaj yapısıyla birlikte gücüne güç katarak servis çalışmalarını devam ettirmektedir.
Aynı zamanda yurtdışında en çok tercih edilen elektrikli araç şarj istasyonu markalarının da Türkiye’deki distribitörlüğü görevini almaktadır.
Partnerleri arasında NrgKick, Inchanet, Juice Technology gibi markalar bulunan Pluginn, bir yandan ürün yelpazesini genişletmeye diğer yandan da sunduğu hizmetleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Özellikle Türkiye’de artan elektrikli araç satışları baz alındığında, tüketicilerin hem ev-işyeri gibi özel alanlarında hizmetini devam ettirmekte, hem de firmaların müşterileri için sunduğu çözümlere ekstra yenilikçi ve dinamik bir hizmet vermesini sağlamayı amaçlamaktadır.